UWAGA! Ta strona używa plików cookie i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, dostosowywania stron do indywidualnych potrzeb użytkowników oraz w celach reklamowych i statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że pliki cookie będą zapisywane w pamięci urzadzenia. W każdym momencie można zmienić te ustawienia. Szczegóły w: Polityka prywatności
[Zamknij]

Dzisiaj jest: piątek, 22 listopada 2024

eZambrów » Wiadomości » Zambrowskie obchody 96. rocznicy Odzyskania Niepodległości

Zambrowskie obchody 96. rocznicy Odzyskania Niepodległości

12 listopada 2014, 15:32, UM Zambrów, red. Agnieszka Pleńska

Tegoroczny program zambrowskich obchodów 96. Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę rozpoczął się już w piątek.

7 listopada koncertem słowno-muzycznym w sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej w wykonaniu uczniów Miejskiego Gimnazjum Nr 1 im. Tadeusza Kościuszki oraz Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im Witolda Lutosławskiego w Zambrowie.

W niedzielę 9 listopada po mszy świętej o godzinie 18, odbył się finałowy koncert organowy z cyklu VII Zambrowskiego Festiwalu Organowego w kościele pw. Ducha Świętego w Zambrowie. Koncertu wysłuchało około stu mieszkańców Zambrowa i okolic. Robert Kulesza zaprezentował publiczności następujące utwory: Toccata d-moll, Aria na strunie "G", Fantazja c-moll, Jana Sebastiana Bacha, "Obój Gabriela" Ennio Morricone, oraz Largo z "czterech pór roku" Antonio Vivaldiego. Z racji zbliżającego się święta Odzyskania Niepodległości 11 listopada na koniec wspólnie odśpiewana została pieśń "Boże, coś Polskę". Po zakończonym koncercie Burmistrz Miasta Zambrów Kazimierz Dąbrowski podziękował pomysłodawcy Festiwalu Organowego Robertowi Kuleszy oraz księdzu Sławomirowi Banachowi, proboszczowi parafii pw. Ducha Świętego za organizację VII edycji ww. festiwalu.

We wtorek 11 listopada 2014 roku odbyły się główne uroczystości. Tradycyjnie w kościele pw. Trójcy Przenajświętszej o godzinie 12.00 odbyła się Msza Św. w intencji ojczyzny, którą odprawił Dziekan Dekanatu Zambrowskiego ks. prałat Jerzy Samsel. Następnie poczty sztandarowe, delegacje samorządowe, młodzież szkolna, służby mundurowe, związki i stowarzyszenia, zakłady pracy, harcerze i mieszkańcy Zambrowa w pochodzie ulicami miasta udali się pod pomnik Powstania Styczniowego na Plac Sikorskiego. Uroczystość poprowadził Dariusz Grabowski, który przybliżył historyczne uwarunkowania odzyskania niepodległości przez Polskę, następnie okolicznościowe przemówienie wygłosił Burmistrz Miasta Kazimierz Dąbrowski. Podczas uroczystości głos zabrał także Poseł na Sejm RP p. Lech Antoni Kołakowski. W dalszej części uroczystości przybyłe delegacje złożyły wieńce i kwiaty przy pomniku.

Wartę honorową przed pomnikiem wystawiła III Zambrowska Drużyna Harcerska Grota prowadzona przez ks. Łukasza Rybińskiego oraz IV Zambrowska Gromada Zuchowa "Leśne Skrzaty" działająca przy Szkole Podstawowej nr 4 w Zambrowie prowadzona przez Panią podharcmistrz Elżbietę Glińską.





źrodło zdj. UM Zambrów
  

Czytaj również

Photo

Czarne mydło: tajemnice pielęgnacji i oczyszczania

27 sierpnia 2024, 12:19

Czarne mydło, znane również jako "czarne złoto Afryki", to jeden z najskuteczniejszych i najbardziej uniwersalnych produktów do pielęgnacji skóry dostępnych na rynku. Wyróżnia się nie tylko unikalną barwą, ale przede wszystkim bogactwem naturalnych składników, które mają zbawienny wpływ na naszą cerę. Czy kiedykolwiek zastanawialiście się, jakie tajemnice kryją się za tym niezwykłym produktem? Dlaczego jest tak cenione w świecie kosmetyków naturalnych? Jakie korzyści niesie ze sobą regularne stosowanie czarnego mydła?

Photo

Nowoczesna sauna ogrodowa - w jakim celu warto zadbać o jej obecność w ogrodzie?

1 lipca 2024, 06:25

W ostatnich latach panuje coraz większa świadomość tego, w jaki sposób możemy dbać o swoje zdrowie. Wprowadzenie pewnych nawyków do swojego codziennego życia nie tylko poprawi nasz komfort, ale również może przedłużyć nasze życie. Warto zatem zainteresować się korzystaniem z sauny.

Photo

Wyzwania logistyczne w dystrybucji leków

12 czerwca 2024, 20:16

Dystrybucja farmaceutyczna to kluczowy element łańcucha dostaw, który stoi w obliczu wielu wyzwań logistycznych. Zarządzanie przechowywaniem, transportem i dostępnością leków wymaga precyzji i uwzględnienia specjalnych wymagań, takich jak kontrola temperatury i zabezpieczenia antykradzieżowe. Ponadto z uwagi na różnorodność produktów farmaceutycznych, od małych tabletek po duże opakowania czy płyny, konieczne jest odpowiednie zaplanowanie przestrzeni magazynowej i logistycznej, aby zapewnić efektywną obsługę różnych rodzajów leków.